Menüler

U16 Türkiye Şampiyonu Diyarbakır Dsi Spor Oldu.

14.05.2018

Konya'da oynanan 2017-2018 Sezonu U16 Türkiye Şampiyonası final maçları sonuçlandı ve şampiyonanın birincisi Diyarbakır DSİ Spor oldu.

U16 Kategorisinde 65 ilden 1246 takım arasından illerinde dereceye giren 111 takımın katılımı ile başlayan şampiyona, 11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Konya Cumhuriyet Stadı'nda oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Final müsabakasında; Samsun Atakum Belediyespor 'u 3-2  yenen Diyarbakır DSİ Spor , Türkiye Şampiyonu oldu.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını  Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Konya ASKF Başkan Yardımcısı, Mehmet Günbaş, Zahid Renklibay ve Konya Futbol İl Temsilcisi Tahir Taşyüz verdi.

DSİ 10. Bölge Müdürü Sn Ali Gökyel: “Çocuklarımızın daha önce finallerde şampiyon olmayı kıl payı kaçırdığı yıllar olduğunu biliyorum. Bu defa alacaklarına inanıyordum ve bunu defalarca dile getirdim. İyi bir takımımız var ve bunu gerçekten hak ettiler. Başta Antrenörlerimiz Ahmet Tanış ve yardımcısı Müslüm Doğan olmak üzere, bütün oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Bu başarı sadece bizim değil bütün DSİ camiasınındır” dedi.